24. čvn, 2015

Jak si naladit tělo na dovolenou

Odjezd na dovolenou bývá obvykle mnohem těžší než začátek běžného pracovního dne. Zvláště, když je před námi aktivní dovolená, na které chceme hodně cestovat a ještě víc vidět, nejlépe všechno. Tělo plné očekávání se pak napne a najednou se nechce uvolnit.

Dopřát si pak harmonizační masáž, může být jedním z nejlepších rozhodnutí a také způsobů, jak vyhnat z hlavy stres a vyladit své tělo na správnou prázdninovou frekvenci. Zvláště tradiční čínská masáž Tui-Na je pro tento účel, díky své práci s celkovou harmonizací organismu, obzvláště vhodná.

Správně zvolená masážní terapie nám před odjezdem na dovolenou pomůže snadněji změnit rytmus, zkoncentrovat myšlenky a zanechat každodenní pracovní povinnosti daleko za námi. Obvykle nás také ušetří hektického odjezdu, ze kterého se nám jen těžko rychle přepíná do správného relaxu. Po masážní terapii a nezbytném odpočinku budete odjíždět uvolnění, svěží a dobře naladění na vše, co chcete prožít. A pokud vás čeká dlouhá cesta, masáž vaše svaly, klouby i srdce připraví na cestu stejně dobře, jako běžce na maratón. Dobře zvolená masážní terapie umí navíc také dobře odladit cestovní horečku, nespavost z posunu času nebo časté oslabení imunity způsobené změnou klimatu.

To ale všechno zní tak dobře, že v tom musí být alespoň jeden háček. Ano, je jím několika hodinový odpočinek po masáži. Pokud totiž na své uvolněné svaly a šedé buňky mozkové vybalíte kufry plné prázdninových úkolů hned po masáži, leknou se tak, že vám nepomůžou ani léky.

Ideálním tipem na odpočinek a dokončení regenerace po masáži, zvláště vhodným pro workoholiky, je nedělat nejlépe až 12 hodin vůbec nic. Bývá to ta nejtěžší věc na světě a zároveň jedna z nejúčinnějších relaxačních metod, která dokáže před dovolenou správně vyladit i velice hyperaktivní druh osobnosti. Nejlépe se aplikuje s notýskem, do kterého si můžete během sladkohořkého nicnedělání zapisovat vše, na co si vzpomenete nebo co vás napadne. Ale to je jediná zátěž, která vám prospěje.

A to samé platí při příjezdu z dovolené nebo na konci pracovního týdne, když je dovolená zatím v nedohlednu.

Přeji šťastnou cestu!