24. čvn, 2015

Odjezd na dovolenou bývá obvykle mnohem těžší než začátek běžného pracovního dne. Zvláště, když je před námi aktivní dovolená, na které chceme hodně cestovat a ještě víc vidět, nejlépe všechno. Tělo plné očekávání se pak napne a najednou se nechce uvolnit.

Dopřát si pak harmonizační masáž, může být jedním z nejlepších rozhodnutí a také způsobů, jak vyhnat z hlavy stres a vyladit své tělo na správnou prázdninovou frekvenci. Zvláště tradiční čínská masáž Tui-Na je pro tento účel, díky své práci s celkovou harmonizací organismu, obzvláště vhodná.

Správně zvolená masážní terapie nám před odjezdem na dovolenou pomůže snadněji změnit rytmus, zkoncentrovat myšlenky a zanechat každodenní pracovní povinnosti daleko za námi. Obvykle nás také ušetří hektického odjezdu, ze kterého se nám jen těžko rychle přepíná do správného relaxu. Po masážní terapii a nezbytném odpočinku budete odjíždět uvolnění, svěží a dobře naladění na vše, co chcete prožít. A pokud vás čeká dlouhá cesta, masáž vaše svaly, klouby i srdce připraví na cestu stejně dobře, jako běžce na maratón. Dobře zvolená masážní terapie umí navíc také dobře odladit cestovní horečku, nespavost z posunu času nebo časté oslabení imunity způsobené změnou klimatu.

To ale všechno zní tak dobře, že v tom musí být alespoň jeden háček. Ano, je jím několika hodinový odpočinek po masáži. Pokud totiž na své uvolněné svaly a šedé buňky mozkové vybalíte kufry plné prázdninových úkolů hned po masáži, leknou se tak, že vám nepomůžou ani léky.

Ideálním tipem na odpočinek a dokončení regenerace po masáži, zvláště vhodným pro workoholiky, je nedělat nejlépe až 12 hodin vůbec nic. Bývá to ta nejtěžší věc na světě a zároveň jedna z nejúčinnějších relaxačních metod, která dokáže před dovolenou správně vyladit i velice hyperaktivní druh osobnosti. Nejlépe se aplikuje s notýskem, do kterého si můžete během sladkohořkého nicnedělání zapisovat vše, na co si vzpomenete nebo co vás napadne. Ale to je jediná zátěž, která vám prospěje.

A to samé platí při příjezdu z dovolené nebo na konci pracovního týdne, když je dovolená zatím v nedohlednu.

Přeji šťastnou cestu!